Temel İlkeleri vajinismus nedir

Vajen giriş bölgesindeki kas dokusunun talep kadın kasılması sonucu eşeysel ilişkinin ağrılı evet da imkânsız bir kez şekle gelmesine tıpta vajinismus deniliyor. Vajinismusun okunuşu olduğunu, belirtilerini ve sağaltım yöntemlerini kaygı eden vatandaşlar da vajinismus hakkında taharri yapıyor. Peki, Vajinismus nedir? Vajinismus belirtileri okunuşu tedavisi neler?

Cinsel ilişkiye girememe ve korkma durumu olarak tanımlanan vajinismus rahatsızlığı toplumda ender de olsa rastlanabilen ancak rahatsızlık. olabildiğince zor, ağrılı cinsellik yaşama şeklinde kendisini gösteren müşterek eşeysel mesele olarak vajinismus, çiftlerin cinsî yaşantısını ebedî yönde etkileyen tehlikeli birleşik rahatsızlıktır. İşte, folk Sağlığı Genel Müdürlüğünün yayınladığı bilgiler ışığında vajinismus hakkında kaygı edilen soruların yanıtları...

Tanımı: Vajinismus hastalığı; bağlantı sırasında civar sevişmede hiç benzer dert yaşamayan, hem de zevk bile düzlük kadınlarda cinsel birleşme hatıra geldiğinde yaşadıkları istemsiz kasılmalar sonucunda penisin vajina içine girememesi veya son derece ağrılı, güçlük şekilde girmesi ile karakterize ancak cinsî sorundur.

Şikayetleri: İstemsiz vajinal kasılmalar sonucunda cinsel birleşme penetrasyon ya hiç olamamakta veya bitimi kadar ağrılı okunuşu acılı yalnız şekilde gerçekleşebilmektedir. Bazen okunuşu vajinaya penisin yalnızca ekstrem tikel girebilmektedir. ayrıca bu şekilde çok nadir okunuşu olsa yüklü kalan hastalar da olabilir.

Bulguları: Vajinismus hastalığında kişinin temas sırasında kendisini kasması kendisini tehlikeden muhafaza etmek yoluna yaptığı refleksif aynı harekettir. öteki ancak tabir ile penisin vajinaya girme anında insan kendisini istemsiz birleşik şekilde tepke olarak kasmaktadır. Bu nedenle vajinismus hastalığı psikolojide benzer “kaygı bozukluğu” veya “cinsel bağlantı fobisi” olarak da tanımlanmaktadır.

Tanısı özgü Neler Yapılmalıdır:

Bir kişinin vajinismus hastalığı tanısı alabilmesi hakkında seksüel bağlantı sırasında ağrı olması şart değildir. kimi hastalar kontrol edin penisin ucunun girmesine izin verebilirken bazı hastalar o safhaya da gelememektedir. tekrar bazen durumlarda vajinismus problemini yaşayan hastalar eşeysel bağlantı sırasında kendilerini kastıklarının farkında de olamayabilirler. Vajinismus hastalığı yaşayan kadınlarda bağlantı sırasındaki kasılmalar tamamen kişinin kontrolü dışındadır; yani “istemsiz” olarak gerçekleşmektedir. Bu nedenle vajinismus problemini yaşayan kadınların sert çoğu halen bakiredir.

Tedavisi özgü Neler Yapılmalıdır:

Hastalıklar okunuşu tedavi yöntemleri genel isimler altında toplansa bile kişiye hususi farklılık gösterir okunuşu okunuşu kişiye özel terapi verilir, okunuşu de hastayı görmeden kimi yorumlar yapılamaz, kuruntu söylenemez. Aynı şekilde vajinismus tedavisinin başarısı da hekimin yetenek, tecrübe, okunuşu malumat birikimine tutkun olduğu büyüklüğünde hastanın çözüm isteği, ortamında bulunduğu toplumsal ve kültürel koşullar gibi hayat arkadaşı desteği ve de müşterek çok şeye bağlıdır.

Bu yüzden kesinlerle konuşmak realist değildir okunuşu vajinismus terapi yöntemi hastanın ihtiyacına nazaran belirlenir,

Bazı hastalarda yalnızca bilim ehliyetli olurken;

Davranışsal tedavi uygulanır;

Çocukluk dönemi ve ana peder ile ilişkileri içeren canlı denilen iyileştirme yöntemi uygulanır;

Hipnoz ve telkin yeterli olabilmektedir;

Bazı hastalarda ise muhtelit ancak iyileştirme yöntemi uygulanır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Temel İlkeleri vajinismus nedir”

Leave a Reply

Gravatar