vajinismus nedir Için Adım Haritaya göre Yeni Adım

Vajen giriş çevresindeki kasların istem işveli kasılması sonucu seksüel ilişkinin ağrılı evet da imkânsız bir şekle gelmesine tıpta vajinismus deniliyor. Vajinismusun okunuşu olduğunu, belirtilerini okunuşu sağaltma yöntemlerini merak eden vatandaşlar da vajinismus üzerine taharri yapıyor. Peki, Vajinismus nedir? Vajinismus belirtileri ve tedavisi neler?

Cinsel ilişkiye girememe okunuşu korkma durumu olarak tanımlanan vajinismus rahatsızlığı toplumda ender okunuşu olsa rastlanabilen sadece rahatsızlık. olabildiğince zor, ağrılı cinsellik yaşama şeklinde kendisini gösteren yalnız seksüel mesele olarak vajinismus, çiftlerin eşeysel yaşantısını layemut yönde etkileyen ağır sadece rahatsızlıktır. İşte, kamu Sağlığı umumi Müdürlüğünün yayınladığı bilgiler ışığında vajinismus hakkında heves edilen soruların yanıtları...

Tanımı: Vajinismus hastalığı; bağlantı sırasında ön sevişmede hiç aynı dert yaşamayan, hem de beğeni de düz kadınlarda cinsel birleşme hatıra geldiğinde yaşadıkları istemsiz kasılmalar sonucunda penisin vajina içine girememesi veya akıbet aşama ağrılı, rahatsızlık şekilde girmesi ile karakterize ancak seksüel sorundur.

Şikayetleri: İstemsiz vajinal kasılmalar sonucunda cinsî birleşme penetrasyon ya hiç olamamakta yahut son mertebe ağrılı okunuşu kederli benzer şekilde gerçekleşebilmektedir. Bazen okunuşu vajinaya penisin tek ekstrem tikel girebilmektedir. Hatta bu şekilde fazla seyrek okunuşu olsa yüklü artan hastalar da olabilir.

Bulguları: Vajinismus hastalığında kişinin ilişki sırasında kendisini kasması kendisini tehlikeden denk gelmek için yaptığı refleksif eş harekettir. Diğer bir yorumlama ile penisin vajinaya girme çabucak eş kendisini istemsiz yalnız şekilde refleks olarak kasmaktadır. Bu nedenle vajinismus hastalığı psikolojide eş “kaygı bozukluğu” yahut “cinsel bağ fobisi” olarak da tanımlanmaktadır.

Tanısı ayrılmış Neler Yapılmalıdır:

Bir kişinin vajinismus hastalığı tanısı alabilmesi amacıyla seksüel bağlantı sırasında ağrı olması şart değildir. kimi hastalar penisin ucunun girmesine izin verebilirken bazen hastalar o safhaya bile gelememektedir. bununla birlikte kimi durumlarda vajinismus problemini yaşayan hastalar cinsî münasebet sırasında kendilerini kastıklarının farkında üstelik olamayabilirler. Vajinismus hastalığı yaşayan kadınlarda ilişki sırasındaki kasılmalar büsbütün kişinin kontrolü dışındadır; yani “istemsiz” olarak gerçekleşmektedir. Bu nedenle vajinismus problemini yaşayan kadınların pek çoğu halen bakiredir.

Tedavisi hakkında Neler Yapılmalıdır:

Hastalıklar okunuşu sağaltma yöntemleri genel isimler altında toplansa bile kişiye hususi ayrımlılık gösterir ve de kişiye zatî sağaltma verilir, okunuşu de hastayı görmeden kimi yorumlar yapılamaz, fikir söylenemez. Aynı şekilde vajinismus tedavisinin başarısı da hekimin yetenek, tecrübe, ve vukuf birikimine sınırlanmış olduğu dek hastanın çözüm isteği, süresince bulunduğu içtimai okunuşu kültürel koşullar gibi refik desteği okunuşu okunuşu bir kez fazla şeye bağlıdır.

Bu yüzden kesinlerle geçerli olmak realist değildir ve vajinismus sağaltım yöntemi hastanın ihtiyacına göre belirlenir,

Bazı hastalarda yalnızca daha fazlasi bilgi yeterli olurken;

Davranışsal terapi uygulanır;

Çocukluk dönemi ve valide peder ile ilişkileri içeren etkin denilen sağaltım yöntemi uygulanır;

Hipnoz ve telkin ehliyetli olabilmektedir;

Bazı hastalarda ise muhtelit aynı terapi yöntemi uygulanır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus nedir Için Adım Haritaya göre Yeni Adım”

Leave a Reply

Gravatar